16o ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

FAX :                 23510 -73846

e-mail        :       mail@16nip-kater.pie.sch.gr

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΝΗΠΙΩΝ 2018-2019

Οι εγγραφές  των νηπίων για το σχολικό έτος 2018-19 αρχίζουν την Τετάρτη Μαΐου και λήγουν την Παρασκευή 18 Μαΐου 2018. [Π.Δ.79/2017 (ΦΕΚ Α' 109/01-08-2017)]

Ώρες κατά τις οποίες θα γίνονται οι εγγραφές είναι

α) από Τετάρτη   Μαΐου μέχρι Παρασκευή 18 Μαΐου από τις 13.00μ.μ. έως 14.00μ.μ.    (Κατά τις εργάσιμες ημέρες)

Στα Νηπιαγωγεία εγγράφονται τα νήπια που γεννήθηκαν τα έτη 2013 και 2014, για τα οποία η φοίτηση είναι υποχρεωτική.

Δικαιολογητικά που απαιτούνται για την εγγραφή είναι τα εξής:

1.    Πιστοποιητικό γέννησης του παιδιού. Σας ενημερώνουμε ότι στα Δημόσια Νηπιαγωγεία της χώρας δεν απαιτείται η προσκόμιση του Πιστοποιητικού Γέννησης από τους γονείς, αλλά θα αναζητηθεί        από τα Νηπιαγωγεία μέσω του Πληροφοριακού Συστήματος Μyschool του ΥΠΠΕΘ.
2.    Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του παιδιού ή προσκόμιση άλλου στοιχείου (βεβαίωση γιατρού), στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα   εμβόλια.

3.    Αποδεικτικό στοιχείο διεύθυνσης κατοικίας (υπεύθυνη δήλωση του γονέα ή κηδεμόνα ή οποιοδήποτε άλλο στοιχείο που αποδεικνύει τη διεύθυνση κατοικίας του νηπίου κατά την          κρίση του/της Προϊσταμένου/ης του Νηπιαγωγείου π.χ. λογαριασμός ΔΕΗ, ύδρευσης, σταθερού τηλεφώνου, μισθωτήριο συμβόλαιο κατοικίας κλπ).

4.    Υπεύθυνη δήλωση του γονέα ότι αναλαμβάνει την ευθύνη για την ασφαλή προσέλευση και αποχώρηση του νηπίου στο Νηπιαγωγείο. (ΕΔΩ)

5.    Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.)

Ο Προϊστάμενος του Νηπιαγωγείου

Συμεωνίδης  Χαράλαμπος